Sníte o pohodovém vzdělávání doma podle svého?

Rozhodli jste se vzdělávat své dítě doma. Toužíte ho podpořit ve vlastním objevování světa a jeho zákonitostí, chcete, aby se rozvíjelo vlastním tempem. Vaše dítě má možnost objevit své záliby a talenty, věnovat se tomu, co ho baví. Jak tohle skloubit s požadavky kmenové školy, aniž byste museli každou aktivitu fotit, natáčet nebo popisovat?

Některé kmenové školy požadují po dětech pravidelné testy. Další dokumentování každodenních činností a vzdělávacích aktivit. Jiné přezkušují ústně z učiva za celé pololetí. Tohle nejspíš není cesta, kterou hledáte. Důležitým prvkem pro volbu vlastní vzdělávací cesty je portfoliové přezkoušení. Variant portfoliových přezkoušení je tolik, kolik škol je nabízí.

Když se řekne domácí vzdělávání, lidé neznalí si představí osamělé dítě. Možná i ve vás začal hlodat červík pochybností, jak to bude se socializací nebo chybějícím kolektivem – i když své dítě znáte ze všech pochybovačů nejlépe. Přemýšlíte, jak zvládnout práci a vzdělávání, kroužky a koníčky, motivaci vlastní i dítěte. S tímhle jsme se setkali i my, a proto pro vás máme další služby.

Portfoliové přezkoušení

V naší škole podporujeme vlastní vzdělávací cestu dítěte. Klademe důraz na rozvoj kompetencí více než na samotné vědomosti. Věříme, že rodiče, kteří zvolí cestu individuálního vzdělávání, dbají na to, aby jejich dítě získalo takové dovednosti a znalosti, které bude ve svém dospělém životě potřebovat. Portfoliové přezkoušení u nás tedy probíhá v podobě diskuse dítěte a přezkušujícího nad portfoliem za přítomnosti rodiče (vzdělavatele). Přezkoušení probíhá jednou za pololetí.

Diskusí ověřujeme především:

 • schopnost organizace učení
 • prezentační dovednosti
 • vědomí vlastní hodnoty
 • umění využívat digitální technologie
 • posun ve znalostech a dovednostech

Ani při domácím vzdělávání nemusíte být sami

V průběhu pololetí nabízíme našim domškolákům a vám, jejich rodičům, další podporu. Víme, že každý může potřebovat poradit, povzbudit, nebo „jen“ ulehčit při vymýšlení programu. U nás máte možnost:

 • jednou měsičně využít konzultaci s vyučujícím nebo přijít do školy a využít školní pomůcky – konzultace je možná online i osobně. Probrat s námi můžete pokrok dítěte, zeptat se na tipy, jak s dítětem pracovat a volbu pomůcek. Navíc vás podpoříme, pokud toho na vás bude moc, nebo se změní vaše životní situace.
 • mít k dispozici naše pracovní listy podle ročníku, případně podle tématu, které zaujme zrovna vaše dítě. Budete mít k dispozici mapu učiva za vzdělávací období a bodový přehled oblastí, se kterým má být dítě seznámeno.
 • možnost připojit se k našim organizovaným výpravám a výletům. Užijete si zajímavý program spolu s dítětem, který za vás vymyslíme my. Navíc se dítě zapojí do školního kolektivu, pokud o to bude stát.

I žáci vzděláváni individuálně jsou našimi žáky. Rádi vás uvítáme na našich slavnostech a při dalších akcích školy.

Oslava jara

Naše zkušenost s domácím vzděláváním

Naše přezkušující mají nebo měly své děti v domácím vzdělávání, ve světě individuálního vzdělávání se pohybují již přes 10 let. Mají zkušenost jak z pohledu rodiče, tak z pohledu přezkušujících. Dokáží rozptýlit jakékoliv vaše obavy ze vzdělávání doma, dát vám tipy šité na míru a jsou ochotné kdykoliv podat pomocnou ruku.

Máte další dotazy?

Napište nám, nebo rovnou zavolejte.  Kapacita pro individuální vzdělávání

  Pro školní rok 2023/24 je pro individuální vzdělávání vyčleněno 5 míst. Místa obsazujeme nejříve pro zájemce z našeho domškoláckého klubu, pak podle pořadí přihlášených.