Pro koho je Otakárek?

Naše škola je pro vás ta správná volba, pokud:

  • jste nakloněni učení prožitkem a praktickou zkušeností
  • je pro vás důležité, aby vaše děti chodily do školy s radostí a touhou po poznání
  • chcete, aby se vaše děti učily angličtinu nejen z učebnic
  • preferujete individuální a laskavý přístup učitelů
  • máte předškoláka v lesní školce a přemýšlíte, kam dál
  • máte akční dítě, které potřebuje být hodně venku
  • hledáte pro svého školáka vstřícnější školu, než je ta stávající

Kde se budeme učit?

Otakárek sídlí na území obce Řícmanice. Tři dny v týdnu bude výuka probíhat kombinovaně v našem zázemí a venku, čtvrtý den vyrazíme někam za kulturou (divadlo, muzeum, historický objekt, seznámení s řemesly i současnými povoláními) a pátý den strávíme celý venku v přírodě.

Naším současným zázemím je podkrovní učebna a zahradní domek u lesa. Zahrada je sdílená, do budoucna bychom rádi rozšířili působiště na větší a vlastní zahradu, využívanou hlavně pro družinu. Víte o nějakém pozemku nebo zahradě v blízkosti lesa k dlouhodobějšímu pronájmu v Řícmanicích nebo blízkém okolí? Dejte nám tip!

Otakárek formálně

Otakárek bude ve školním roce 2021/2022 fungovat jako místo pro setkávání žáků v režimu individuálního vzdělávání. Jde o situaci běžnou u nově vznikajících škol, které do rejstříku ještě nestihly vstoupit (případně vstoupit ani nechtějí). V takovém případě jsou děti formálně zapsané na individuálním vzdělávání a k nám docházejí podle domluvy mezi rodiči a Otakárkem. 

Pro splnění formálních požadavků jsou pak děti dvakrát ročně přezkoušené pedagogy školy, která má děti z Otakárka pod svými křídly. Naše kmenová škola přezkušuje portfoliově, podle aktuální situace si uděláme třídní výlet, přezkoušení proběhne u nás, nebo online. Děti na přezkoušení připravíme, budou mít k dispozici portfolio k doložení svých činností.

Do rejstříku MŠMT bychom rádi vstoupili od 1. září 2022. Chcete-li naši snahu podpořit, vyplňte tento formulář pro případné zájemce. Děkujeme.