Říjen jako na houpačce

Začátek měsíce vypadal nadějně. Podle plánu od nás sice odešla Charlie, měla nastoupit lektorka nová. Venku svítilo sluníčko, plánovali jsme začít  s kulturními úterky. Hovořilo se o opatřeních proti šíření koronavirové infekce, ale informace o plošných opatřeních byla v nedohlednu.

Lektorka na poslední chvíli odřekla. Než jsme našli adekvátní náhradu, přišla striktní koronavirová opatření, která se zpřísňovala den za dnem. Byli jsme donuceni zavřít. Thapi, která nejen že neměla zkušenosti s online výukou, ale ani se nestihla s dětmi seznámit, byla hozena do vody. Myslím, že mohu říct, že úspěšně.

Pondělní den s předškoláky mohl běžet o chvíli déle, ale nakonec jsme se rozhodli omezit i jej. Na rozdíl od školních dětí neběží online.

Hledali jsme, a stále hledáme, jak optimálně fungovat. Nejen pro své děti jsem připravila “přenosnou naučnou stezku” o stromech a o pavoucích, těšit se můžete na výlet do historie 17. listopadu a podle počasí i na další.

Na facebookové stránce uvádím tipy pro školáky, takovou malou ochutnávku, jak s dětmi pracujeme. Hledáme prostory, abychom se mohli od září rozrůst. A vymýšlíme, jak nachystat den otevřených dveří, když ty naše musí být zavřené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.