Otakárek ve Křtinách

Letošní školní rok je plný překvapení a novinek. Aneb když si myslíte, že už víte, co čekat, život vám vysvětlí, jak málo byť jen tušíte. Učíme se postavit výzvám čelem a brát si z nich to dobré, co nabízí.

Nové prostory nabízí větší, světlejší a vzdušnější třídu. Děti mají možnost si vybrat, kde se budou učit – v lavici, na koberci, případně v šatně. Ano, některé se tam chtějí zavřít a mít větší klid, jiné si k učení rády lehnou, další dají přednost sezení v lavici.

Velkou výzvou pro nás je financování, které se snažíme podpořit také veřejnou sbírkou. Velkým přínosem pro vás je možnost pořádání akcí u nás ve škole. První vlaštovkou je promítání filmu Svobodné děti, které proběhne v úterý 18. 10. 2022. Vstupné dobrovolné.

Jak se změna dotkla dětí? Na první pohled se zdá, že nijak zvlášť – prostor na koberci využívají stále stejně. Druhý pohled ukazuje, že se jim více prostoru ve třídě líbí. Věřím, že si brzy najdeme oblíbená místa i venku, stejně, jako máme „svoje“ místečka v Řícmanicích.

Napadá vás nějaká aktivita, seminář, workshop, co byste u nás rádi viděli nebo zorganizovali? Dejte nám vědět, budeme rádi, když prostor školy bude žít!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.