Začátek měsíce vypadal nadějně. Podle plánu od nás sice odešla Charlie, měla nastoupit lektorka nová. Venku svítilo sluníčko, plánovali jsme začít s kulturními úterky. Hovořilo se o opatřeních proti šíření koronavirové infekce, ale informace o plošných opatřeních byla v nedohlednu.
Lektorka na poslední chvíli odřekla. Než jsme našli adekvátní náhradu, přišla striktní koronavirová opatření, která se zpřísňovala den za dnem. Byli jsme donuceni zavřít. Thapi, která nejen že neměla zkušenosti s online výukou, ale ani se nestihla s dětmi seznámit, byla hozena do vody. Myslím, že mohu říct, že úspěšně.
Pondělní den s předškoláky mohl běžet o chvíli déle, ale nakonec jsme se rozhodli omezit i jej. Na rozdíl od školních dětí neběží online.
Hledali jsme, a stále hledáme, jak optimálně fungovat. Nejen pro své děti jsem připravila “přenosnou naučnou stezku” o stromech a o pavoucích, těšit se můžete na výlet do historie 17. listopadu a podle počasí i na další.
Na facebookové stránce uvádím tipy pro školáky, takovou malou ochutnávku, jak s dětmi pracujeme. Hledáme prostory, abychom se mohli od září rozrůst. A vymýšlíme, jak nachystat den otevřených dveří, když ty naše musí být zavřené.
Říjnové tvoření Odpolední „družina“ Online výuka při nemoci Stromový úkol – obtisk kůry Jsou delší prsty nebo jehličky? Domácí tvoření jako jeden ze stromových úkolů Výprava za pavouky Pavoučí stezka vyšla na nádherný den Pavoučí úkoly Doma si děti rády dohledaly víc