Stejně jako ve školce dobře fungují smíšené třídy, i u nás chceme podporovat spolupráci mezi dětmi více věkových kategorií. Proto se k nám mohou na odpolední program zapsat už předškoláci. Hranice mezi tím, co zvládne dítě v 5 a co v 6 letech, je totiž dost tenká. 

Předškoláci a mladší školáci se můžou v mnohém obohatit. Podporujeme vzájemné učení dětí, a právě prvňáčci se často nejvíc těší, že nové znalosti předají svým mladším kamarádům. Díky tomu u předškolních dětí podpoříme plynulý proces získávání dovedností, zkušeností a rozvoj psychických funkcí potřebných pro uchopení školního trivia. 

V naší lesní škole budou trávit čas hlavně venku, žádné dlouhé vysedávání ve školních lavicích, které je pro hravé děti spíš nuda než motivace k soustředění. Zároveň se předškoláci později lépe adaptují na školní prostředí a spolužáky, se kterými se v rámci společného času mohou seznámit.

Docházku můžete kombinovat se školkou, kam aktuálně děti chodí.

V roce 2023/2024 probíhá klub Předškoláci vítáni jednou za dva týdny ve čtvrtek 14:00 – 15:30. Začínáme ve čtvrtek 5. 10. 2023. Cena do konce školního roku je 3700,-.